انواع سنگ آنتیک را بشناسید ، بهترین قیمت و شرایط خرید سنگ دکوراتیو ، سنگ آنتیک چیست ، استفاده از سنگ آنتیک ، فواید استفاده از سنگ آنتیک ، معایب استفاده از سنگ آنتیک ، شومینه‌ها ، فضای دیوار پشت تلویزیون ، دیوار قسمت پشتی گاز ، راه‌پله و ستون‌ها ، اطراف آسانسور ، بین کابینت‌های آشپزخانه ، اتاق نشیمن، حال و پذیرایی ، ویترین مغازه و مکان‌های تجاری ، دیوار سرویس بهداشتی و حمام ، فضاهای تمیز و بهداشتی مانند بیمارستان‌ها ، خدمات قضایی محیط‌های تحصیلی ، انواع سنگ آنتیک ، سنگ آنتیک تراورتن ، سنگ آنتیک گرانیتی ، سنگ آنتیک ماسه‌ای ، سنگ آنتیک مالون ، سنگ آنتیک قیچی ، قیمت سنگ آنتیک ، خرید سنگ آنتیک از بازار سنگ

سنگ‌ها به عنوان یکی از پایه‌های ابتدایی‌ترین مواد مورد استفاده انسان شناخته می‌شوند که بخش قابل توجهی از ابزارهای قدیمی ما را شامل می‌شود. اما در حال حاضر، ما شاهد استفاده‌های مختلف دیگری از این مصالح هستیم، از جمله تولید سنگ‌های آنتیک که این امکان را فراهم می‌کند که از زیبایی طبیعی سنگ‌ها برای ایجاد آثار هنری در یک ساختمان بهره‌برداری شود.

بعضی از تولیدکنندگان در حال حاضر انواع مختلفی از سنگ‌های آنتیک را به صورت مصنوعی نیز ارائه می‌دهند که این امر میزان تنوع آن‌ها را از نظر ظاهری گسترده‌تر کرده است. با داشتن ویژگی‌های متنوع مانند طرح‌های مختلف، مقاومت و کیفیت ساختاری بالا، سنگ‌های آنتیک جزو محصولات محبوب بازار شده‌اند. بنابراین، قیمت این سنگ‌ها به شدت به ویژگی‌های گفته شده وابسته است و به دلیل بودجه‌ی شما، امکان ایجاد یک دکوراسیون منحصر به فرد و شیک را فراهم می‌آورد. با ما همراه باشید تا با انواع سنگ‌های آنتیک و مزایا و معایب این مصالح ساختمانی آشنا شوید.

|محصولات بازار سنگ اصفهان|

سنگ آنتیک چیست؟

انواع سنگ آنتیک را بشناسید ، بهترین قیمت و شرایط خرید سنگ دکوراتیو ، سنگ آنتیک چیست ، استفاده از سنگ آنتیک ، فواید استفاده از سنگ آنتیک ، معایب استفاده از سنگ آنتیک ، شومینه‌ها ، فضای دیوار پشت تلویزیون ، دیوار قسمت پشتی گاز ، راه‌پله و ستون‌ها ، اطراف آسانسور ، بین کابینت‌های آشپزخانه ، اتاق نشیمن، حال و پذیرایی ، ویترین مغازه و مکان‌های تجاری ، دیوار سرویس بهداشتی و حمام ، فضاهای تمیز و بهداشتی مانند بیمارستان‌ها ، خدمات قضایی محیط‌های تحصیلی ، انواع سنگ آنتیک ، سنگ آنتیک تراورتن ، سنگ آنتیک گرانیتی ، سنگ آنتیک ماسه‌ای ، سنگ آنتیک مالون ، سنگ آنتیک قیچی ، قیمت سنگ آنتیک ، خرید سنگ آنتیک از بازار سنگ

سنگ آنتیک یکی از مواد ساختمانی است که با توجه به رشد شهرنشینی و تمایل مردم به زندگی در مکان‌های دارای طراحی داخلی و خارجی زیبا و لوکس، به محبوبیت بیشتری دست یافته است. این مصالح ساختمانی برای ایجاد زیبایی و جلب توجه در طراحی دکوراسیون به کار می‌روند. سنگ آنتیک به عنوان یکی از مصالح ‌های مقرون به صرفه و متنوع، توجه زیادی از طراحان را به خود جلب کرده است.

انواع مختلفی از سنگ آنتیک وجود دارد که به صورت طبیعی و مصنوعی تولید می‌شوند و در بازار عرضه می‌شوند. اغلب این سنگ‌ها از سنگ‌های طبیعی مانند تراورتن، مالون و مرمریت به دست می‌آیند، اما برخی از مدل‌ها از جنس سمانت پلاست ساخته می‌شوند. اما نقش اصلی این مصالح در بهبود زیبایی و استحکام بناهاست. سنگ‌های آنتیک از تکه‌های سنگ طبیعی با ابعاد، رنگ‌ها و جنس‌های گوناگون ساخته می‌شوند و با استفاده از ملات‌های رزینی می‌توانند به اشکال و اندازه‌های مختلف تبدیل شوند، به‌طوری‌که با ترکیب قطعات شکسته و خرده‌سنگ‌ها، اثرهای هنری زیبا ایجاد می‌شود.

استفاده از سنگ آنتیک

انواع سنگ آنتیک را بشناسید ، بهترین قیمت و شرایط خرید سنگ دکوراتیو ، سنگ آنتیک چیست ، استفاده از سنگ آنتیک ، فواید استفاده از سنگ آنتیک ، معایب استفاده از سنگ آنتیک ، شومینه‌ها ، فضای دیوار پشت تلویزیون ، دیوار قسمت پشتی گاز ، راه‌پله و ستون‌ها ، اطراف آسانسور ، بین کابینت‌های آشپزخانه ، اتاق نشیمن، حال و پذیرایی ، ویترین مغازه و مکان‌های تجاری ، دیوار سرویس بهداشتی و حمام ، فضاهای تمیز و بهداشتی مانند بیمارستان‌ها ، خدمات قضایی محیط‌های تحصیلی ، انواع سنگ آنتیک ، سنگ آنتیک تراورتن ، سنگ آنتیک گرانیتی ، سنگ آنتیک ماسه‌ای ، سنگ آنتیک مالون ، سنگ آنتیک قیچی ، قیمت سنگ آنتیک ، خرید سنگ آنتیک از بازار سنگنام “آنتیک” به تنهایی نشان‌دهنده کاربرد اصلی این نوع سنگ است و به عنوان سنگ تزئینی هم شناخته می‌شود. به وسیله انواع مختلف سنگ‌های آنتیک می‌توان ظاهر داخلی یک فضا را از سطح معمولی به سطحی دیدنی و منحصر به فرد تبدیل کرد. بنابراین کاربرد اصلی آن در منازل است، به گونه‌ای که با تزئین بخش‌هایی از دیوارهای داخلی اتاق پذیرایی خود، آن بخش را به چشمان حاضرین برجسته‌تر نشان دهید.

بطور خاص، دیوارهای اطراف درب ورودی، پشت تلویزیون، اطراف شومینه، ستون‌ها، پشت اجاق گاز یا فر آشپزخانه، بین کابینت‌ها و … همه از موارد استفاده از سنگ آنتیک هستند. در مقایسه با سایر مصالح تزئینی، می‌توان قیمت این سنگ را متوسط و مقرون به صرفه تلقی کرد. البته، قیمت مناسب تنها یکی از ویژگی‌های مثبت این محصول نیست و از دیدگاه‌های دیگر می‌توان آن را به عنوان یک مصالح نما سازی برتر ارزیابی کرد. به عنوان مثال، اگر بنای ساختمان شما از موادی مانند گچ، سرامیک یا سیمان ساخته شده باشد، همچنان می‌توانید سنگ آنتیک را روی آن نصب کنید.

پیشنهاد مطالعه : معرفی انواع سنگ ساختمانی | تنوع، کاربرد و مزایا سنگ های ساختمانی

بنابراین، مکان‌هایی که اجرای سنگ آنتیک به سبک دلخواه شما مناسب است شامل موارد زیر می‌شود:

 • شومینه‌ها
 • فضای دیوار پشت تلویزیون
 • دیوار قسمت پشتی گاز
 • راه‌پله و ستون‌ها
 • اطراف آسانسور
 • بین کابینت‌های آشپزخانه
 • اتاق نشیمن، حال و پذیرایی
 • ویترین مغازه و مکان‌های تجاری
 • دیوار سرویس بهداشتی و حمام
 • فضاهای تمیز و بهداشتی مانند بیمارستان‌ها
 • خدمات قضایی محیط‌های تحصیلی

فواید استفاده از سنگ آنتیک

انواع سنگ آنتیک را بشناسید ، بهترین قیمت و شرایط خرید سنگ دکوراتیو ، سنگ آنتیک چیست ، استفاده از سنگ آنتیک ، فواید استفاده از سنگ آنتیک ، معایب استفاده از سنگ آنتیک ، شومینه‌ها ، فضای دیوار پشت تلویزیون ، دیوار قسمت پشتی گاز ، راه‌پله و ستون‌ها ، اطراف آسانسور ، بین کابینت‌های آشپزخانه ، اتاق نشیمن، حال و پذیرایی ، ویترین مغازه و مکان‌های تجاری ، دیوار سرویس بهداشتی و حمام ، فضاهای تمیز و بهداشتی مانند بیمارستان‌ها ، خدمات قضایی محیط‌های تحصیلی ، انواع سنگ آنتیک ، سنگ آنتیک تراورتن ، سنگ آنتیک گرانیتی ، سنگ آنتیک ماسه‌ای ، سنگ آنتیک مالون ، سنگ آنتیک قیچی ، قیمت سنگ آنتیک ، خرید سنگ آنتیک از بازار سنگبه دلیل تنوع سنگ‌های آنتیک به وفور امکان دارد که به دلیل ترکیب رنگ، ابعاد و ساختار مختلف، از جمله طبیعی یا مصنوعی، کاربردهای خاص خود را داشته باشد و روش پیاده‌سازی آن‌ها بسیار ساده و مشابه یکدیگر باشد. در واقع، سادگی در نصب سنگ آنتیک یکی از مزایای مهم این محصول است که ابعاد متنوع آن امکان اجرای جزئیات دقیق را فراهم می‌کند.

از سوی دیگر، تنوع این سنگ‌ها در جنس، رنگ و طرح بندی نیز یک مزیت است که سبب هماهنگی آن با هر نوع دکوراسیون مدرن و سنتی می‌شود. اگر به دنبال صرفه‌جویی بیشتر از قیمت سنگ آنتیک نیستید، اجرا، تعویض یا تغییر آن بدون نیاز به کارگران متخصص و تنها با صرف زمان و تلاش شما انجام می‌شود.

همچنین، اگر بنا به دلیل گذر زمان دچار آلودگی و چربی شود، می‌توان آن را با استفاده از محلول‌های پاک‌کننده یا شوینده به راحتی تمیز کرد. با این حال، باید به یاد داشت که از مواد اسیدی برای پاکسازی آن استفاده نشود زیرا باعث فرسایش و از بین رفتن طرح آن می‌شود.

همانطور که می‌دانید، سنگ آنتیک دارای بالاترین میزان مقاومت است و علاوه بر بحث عایق صوتی، در مقابل آتش، عوامل محیطی، سرما و فشار نیز مقاوم است. تخلخل‌های سطحی که در آن ایجاد می‌شود، همچنین در سهولت در نصب و چسبندگی بیشتر به ملات کمک می‌کند. به طور خلاصه، با خرید انواع سنگ آنتیک، می‌توانید ایده‌های خاص خود را بدون نگرانی از کیفیت سنگ اجرا کنید.

معایب استفاده از سنگ آنتیک

انواع سنگ آنتیک را بشناسید ، بهترین قیمت و شرایط خرید سنگ دکوراتیو ، سنگ آنتیک چیست ، استفاده از سنگ آنتیک ، فواید استفاده از سنگ آنتیک ، معایب استفاده از سنگ آنتیک ، شومینه‌ها ، فضای دیوار پشت تلویزیون ، دیوار قسمت پشتی گاز ، راه‌پله و ستون‌ها ، اطراف آسانسور ، بین کابینت‌های آشپزخانه ، اتاق نشیمن، حال و پذیرایی ، ویترین مغازه و مکان‌های تجاری ، دیوار سرویس بهداشتی و حمام ، فضاهای تمیز و بهداشتی مانند بیمارستان‌ها ، خدمات قضایی محیط‌های تحصیلی ، انواع سنگ آنتیک ، سنگ آنتیک تراورتن ، سنگ آنتیک گرانیتی ، سنگ آنتیک ماسه‌ای ، سنگ آنتیک مالون ، سنگ آنتیک قیچی ، قیمت سنگ آنتیک ، خرید سنگ آنتیک از بازار سنگبدون شک، هر نوع مواد ساختمانی، علاوه بر مزایای فراوان، دارای نقاط ضعفی است که برای خرید و استفاده از آن‌ها باید در نظر گرفته شود.

استفاده از سنگ آنتیک با قیمت مناسب و مزایای ذکر شده، از جمله دلایلی است که این محصول به عنوان یک انتخاب عالی برای نما سازی و دکوراسیون مورد توجه قرار می‌گیرد، اما باید با معایب آن نیز آشنا شوید.

در ابتدا، امکان نصب سنگ آنتیک بر روی سطوح منحنی و متمایل، محدودیتی را در این فضاها ایجاد می‌کند. همچنین، اجرای آن بر روی سقف‌ها عملاً غیرممکن است.

معایب دیگر مربوط به رنگ‌بندی ثابت آن است که نمی‌توان با رنگ آمیزی یا روش‌های دیگر، رنگ سنگ‌های نصب شده را تغییر داد.

بعد از نصب این محصول، احتمال تجمع حشرات بین سنگ‌ها وجود دارد و به دلیل ساختار خاص آن، در مقابل گرد و غبار حساس است.

سرانجام باید توجه داشت که انواع سنگ آنتیک قابل تعمیر نیستند و در صورت آسیب، ترمیم نمی‌شوند.

انواع سنگ آنتیک

در ابتدا بیان کردیم که سنگ آنتیک به صورت طبیعی یا مصنوعی در کارخانه‌ها تولید می‌شود، اما دسته‌بندی دیگری نیز بر اساس نوع سنگ خود دارد.

هر نوع سنگی که ظاهر مناسب و قابلیت برش داشته باشد، می‌تواند به عنوان سنگ تزئینی استفاده شود.

به عنوان مثال، گرانیت یا ماسه‌سنگ با استحکام بالا که به آسانی برش نمی‌خورند، گزینه‌ی مناسبی برای تزئین نما و دکوراسیون به این شیوه نیستند. اما سنگ‌های تراورتن با سختی کمتر و حساسیت بیشتر در برابر اسید، به راحتی قابل برش و تشکیل قطعات کوچکی از انواع سنگ آنتیک هستند.

بنابراین، تراورتن، روتری، مالون، بادبر، پازل، قیچی، گرانیتی و… تماماً امکان ایجاد یک نمای زیبا را با سطوح با درجه‌های مختلف سختی دارند.

1/ سنگ آنتیک تراورتن:

انواع سنگ آنتیک را بشناسید ، بهترین قیمت و شرایط خرید سنگ دکوراتیو ، سنگ آنتیک چیست ، استفاده از سنگ آنتیک ، فواید استفاده از سنگ آنتیک ، معایب استفاده از سنگ آنتیک ، شومینه‌ها ، فضای دیوار پشت تلویزیون ، دیوار قسمت پشتی گاز ، راه‌پله و ستون‌ها ، اطراف آسانسور ، بین کابینت‌های آشپزخانه ، اتاق نشیمن، حال و پذیرایی ، ویترین مغازه و مکان‌های تجاری ، دیوار سرویس بهداشتی و حمام ، فضاهای تمیز و بهداشتی مانند بیمارستان‌ها ، خدمات قضایی محیط‌های تحصیلی ، انواع سنگ آنتیک ، سنگ آنتیک تراورتن ، سنگ آنتیک گرانیتی ، سنگ آنتیک ماسه‌ای ، سنگ آنتیک مالون ، سنگ آنتیک قیچی ، قیمت سنگ آنتیک ، خرید سنگ آنتیک از بازار سنگبا توجه به کمتر بودن مقاومت و سختی سنگ تراورتن، این نوع سنگ یکی از بهترین گزینه‌ها و محصولات پرفروش برای ساخت سنگ آنتیک محسوب می‌شود. در واقع این نوع سنگ از تجمع املاح در چشمه‌های آب گرم مشتق شده و ساختار بلوری آن ظاهری جذاب و دلنشین را در دکوراسیون داخلی فراهم می‌آورد. عمدتاً در آشپزخانه‌ها، فضاهای باغچه و حتی نمای خارجی ساختمان استفاده می‌شود. با توجه به تخلخل بالای آن، به خوبی با ملات ترکیب شده و دارای ماندگاری و طول عمر قابل توجهی است.

2/ سنگ آنتیک گرانیتی:

 

انواع سنگ آنتیک را بشناسید ، بهترین قیمت و شرایط خرید سنگ دکوراتیو ، سنگ آنتیک چیست ، استفاده از سنگ آنتیک ، فواید استفاده از سنگ آنتیک ، معایب استفاده از سنگ آنتیک ، شومینه‌ها ، فضای دیوار پشت تلویزیون ، دیوار قسمت پشتی گاز ، راه‌پله و ستون‌ها ، اطراف آسانسور ، بین کابینت‌های آشپزخانه ، اتاق نشیمن، حال و پذیرایی ، ویترین مغازه و مکان‌های تجاری ، دیوار سرویس بهداشتی و حمام ، فضاهای تمیز و بهداشتی مانند بیمارستان‌ها ، خدمات قضایی محیط‌های تحصیلی ، انواع سنگ آنتیک ، سنگ آنتیک تراورتن ، سنگ آنتیک گرانیتی ، سنگ آنتیک ماسه‌ای ، سنگ آنتیک مالون ، سنگ آنتیک قیچی ، قیمت سنگ آنتیک ، خرید سنگ آنتیک از بازار سنگ

اگرچه سنگ گرانیت به دلیل سختی و محکم بودنش معروف است، اما به دلیل ظاهر زیبا و منحصر به فردش، به‌طور محدودی به عنوان یک نوع سنگ آنتیک فروخته می‌شود. بهترین نوع آن، صیقلی است که رنگ و نور را بهتر منعکس می‌کند و از محبوبیت بیشتری برخوردار است.

با این حال، بسته به فرایندی که بر روی سطح آن اجرا می‌شود، مدل‌های دیگری مانند چکشی، کلنگی و تیشه‌ای نیز به عنوان انواع سنگ آنتیک گرانیتی شناخته می‌شوند.

هزینه بالاتری برای استخراج و صیقل دادن گرانیت، قیمت نهایی محصول را افزایش می‌دهد. با توجه به قابلیت سفارش در ابعاد مختلف و همچنین قیمت آن، کاربردهای اصلی آن در کف‌پوشی است، اما همچنان برخی افراد از آن به عنوان یک سنگ آنتیک برای سایر سطوح مانند دیوارها نیز استفاده می‌کنند.

3/ سنگ آنتیک ماسه‌ای:

انواع سنگ آنتیک را بشناسید ، بهترین قیمت و شرایط خرید سنگ دکوراتیو ، سنگ آنتیک چیست ، استفاده از سنگ آنتیک ، فواید استفاده از سنگ آنتیک ، معایب استفاده از سنگ آنتیک ، شومینه‌ها ، فضای دیوار پشت تلویزیون ، دیوار قسمت پشتی گاز ، راه‌پله و ستون‌ها ، اطراف آسانسور ، بین کابینت‌های آشپزخانه ، اتاق نشیمن، حال و پذیرایی ، ویترین مغازه و مکان‌های تجاری ، دیوار سرویس بهداشتی و حمام ، فضاهای تمیز و بهداشتی مانند بیمارستان‌ها ، خدمات قضایی محیط‌های تحصیلی ، انواع سنگ آنتیک ، سنگ آنتیک تراورتن ، سنگ آنتیک گرانیتی ، سنگ آنتیک ماسه‌ای ، سنگ آنتیک مالون ، سنگ آنتیک قیچی ، قیمت سنگ آنتیک ، خرید سنگ آنتیک از بازار سنگ

یک نوع دیگر از این محصول به نام سنگ آنتیک ماسه‌ای کلسیت شناخته می‌شود که از ترکیب ماسه و کربنات کلسیم ساخته شده است. البته با استفاده از ترکیب ماسه و سیلیس، نوع سیلیسی آن نیز تولید می‌شود. طراحی زیبا، قیمت مناسب و کیفیت بالا این نوع از سنگ برای استفاده در طراحی داخلی و خارجی بسیار مناسب است.

4/ سنگ آنتیک مالون:

انواع سنگ آنتیک را بشناسید ، بهترین قیمت و شرایط خرید سنگ دکوراتیو ، سنگ آنتیک چیست ، استفاده از سنگ آنتیک ، فواید استفاده از سنگ آنتیک ، معایب استفاده از سنگ آنتیک ، شومینه‌ها ، فضای دیوار پشت تلویزیون ، دیوار قسمت پشتی گاز ، راه‌پله و ستون‌ها ، اطراف آسانسور ، بین کابینت‌های آشپزخانه ، اتاق نشیمن، حال و پذیرایی ، ویترین مغازه و مکان‌های تجاری ، دیوار سرویس بهداشتی و حمام ، فضاهای تمیز و بهداشتی مانند بیمارستان‌ها ، خدمات قضایی محیط‌های تحصیلی ، انواع سنگ آنتیک ، سنگ آنتیک تراورتن ، سنگ آنتیک گرانیتی ، سنگ آنتیک ماسه‌ای ، سنگ آنتیک مالون ، سنگ آنتیک قیچی ، قیمت سنگ آنتیک ، خرید سنگ آنتیک از بازار سنگ

اگر به دنبال یک گزینه سنگ آنتیک برای استفاده در محوطه‌سازی، جدول‌سازی، فرش سنگی، پله‌ها و… هستید، مالون می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها باشد. این سنگ پس از استخراج با استفاده از پتک به بخش‌های منظم و کوچک‌تری تقسیم می‌شود و دارای ظاهری مشابه به مکعب مستطیل است. سطح این محصول بسیار صاف و مسطح بوده و با ابعاد حداقل ۲۰ و ۱۵ سانتیمتر ساخته می‌شود.

5/ سنگ آنتیک قیچی:

انواع سنگ آنتیک را بشناسید ، بهترین قیمت و شرایط خرید سنگ دکوراتیو ، سنگ آنتیک چیست ، استفاده از سنگ آنتیک ، فواید استفاده از سنگ آنتیک ، معایب استفاده از سنگ آنتیک ، شومینه‌ها ، فضای دیوار پشت تلویزیون ، دیوار قسمت پشتی گاز ، راه‌پله و ستون‌ها ، اطراف آسانسور ، بین کابینت‌های آشپزخانه ، اتاق نشیمن، حال و پذیرایی ، ویترین مغازه و مکان‌های تجاری ، دیوار سرویس بهداشتی و حمام ، فضاهای تمیز و بهداشتی مانند بیمارستان‌ها ، خدمات قضایی محیط‌های تحصیلی ، انواع سنگ آنتیک ، سنگ آنتیک تراورتن ، سنگ آنتیک گرانیتی ، سنگ آنتیک ماسه‌ای ، سنگ آنتیک مالون ، سنگ آنتیک قیچی ، قیمت سنگ آنتیک ، خرید سنگ آنتیک از بازار سنگ

اگر هزینه سنگ آنتیک برای شما سنگین است، می‌توانید این سنگ را در ترکیب با دیگر مصالح دکوراسیون داخلی به کار ببرید. یکی از بهترین گزینه‌ها برای این کار، نوع قیچی است که از قطعه‌های سنگ تراورتن، مرمر و… در رنگ‌های متنوع تشکیل شده است. این محصول یکی از پرفروش‌ترین انواع سنگ آنتیک برای استفاده در طراحی دکوراسیون با کاغذ دیواری، ترموود و… می‌باشد.

قیمت سنگ آنتیک

همان‌طور که متوجه شده‌اید، سنگ‌های آنتیک با تنوع گسترده‌ای از نوع و اندازه وجود دارند. بنابراین، هزینه آن‌ها بسته به جنس انتخابی شما و ابعاد پروژه و… تعیین خواهد شد. البته باید توجه داشت که به دلیل استفاده از چسب، ملاط و منحصر به‌فرد بودن طرح سنگ و…، ممکن است هزینه نهایی پیاده‌سازی آن نسبت به برخی مصالح دیگر، بیشتر باشد. در هر صورت، ما در بازار سنگ آماده ارائه مشاوره و پاسخگویی به شما عزیزان در خصوص انتخاب بهترین گزینه موجود هستیم.

خرید سنگ آنتیک از بازار سنگ

سنگ‌های آنتیک، نمونه‌های با ارزش و دلپذیری از سنگ‌های طبیعی می‌باشند که از طریق فرآیندهای زمان‌بر و تحت تأثیرات طبیعی شکل می‌گیرند. این سنگ‌ها با تنوع طرح، رنگ و ترکیبات خود، هر کدام شخصیت و جذابیت منحصر به فردی را به ارمغان می‌آورند.

یکی از معروف‌ترین انواع سنگ آنتیک، سنگ آنتیک تراورتن است. این نوع سنگ دارای رنگ‌هایی مانند قهوه‌ای، قرمز، زرد و خاکستری می‌باشد و بافت داخلی آن معمولاً صاف یا تراشیده است که به سنگ زیبایی و جذابیت ویژه‌ای می‌بخشد.

آنتیک گرانیت نیز یکی از نمونه‌های دیگر سنگ آنتیک است که با رنگ‌های غالب سیاه، خاکستری و قرمز شناخته می‌شود. این سنگ دارای دانه‌های بزرگ و قوام محکمی است و به دلیل مقاومت و طول عمر بالا، در کاربردهای سنگین ساختمانی استفاده می‌شود.

سنگ آنتیک در طراحی داخلی و خارجی و صنعت ساخت و ساز، با تنوع و ویژگی‌های خاص خود، گزینه‌ای محبوب می‌باشد. این سنگ‌ها با زیبایی، مقاومت بالا، طول عمر طولانی و ارزش تاریخی، جایگاه ویژه‌ای در صنعت سنگ‌کاری دارند و آنها را از سایر مصالح متمایز می‌کنند.

امتیاز دهی

آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *